Reklama

Nowy, rodzinny hatchback za mniej niż 20 tys zł

Już 15 lipca, na salonie motoryzacyjnym w New Delhi, pierwszy raz od 1983 roku, swój nowy model zaprezentuje wskrzeszona niedawno marka Datsun.

Pierwszy model odradzającego się producenta nosi oznaczenie K2 (oficjalna nazwa nie jest jeszcze znana) i został zaprojektowany specjalnie z myślą o tzw. rynkach wschodzących. Budżetowy model z pogranicza segmentów B i C to pięciodrzwiowy hatchback mający dać klientom namiastkę samochodu rodzinnego.

Samochód zbudowano na płycie podłogowej leciwego Nissana Micra typoszeregu K11. Ze starszej generacji Micry pochodzi również benzynowy silnik 1,2 l o mocy około 70 KM. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że samochód będzie o 100 kg lżejszy niż stara Micra, co nie pozostanie bez wpływu na osiągi i zużycie paliwa.

Reklama

Oszczędność wagi to wynik odchudzenia płyty podłogowej, która - najprawdopodobniej - nie poradzi sobie z europejskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Z tego powodu auto nie będzie oferowane klientom w Japonii i Europie Zachodniej.

Pierwszy nowy model Datsuna pojawić ma się w indyjskich salonach w przyszłym roku. Nissan szacuje, że - w zależności od rynku i wersji wyposażeniowej - ceny wahać się będą do 3 do ok. 5 tys. euro.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne