Reklama

Nowy Aston Martin oficjalnie!

Aston Martin ujawnił właśnie pierwsze oficjalne informacje na temat nowego V12 Vantage S który, za wyjątkiem limitowanego One-77, jest obecnie najszybszym modelem w ofercie marki.

Masa własna auta to 1 665 kg. Za opracowanie adaptacyjnego systemu zawieszenia (kierowca ma do wyboru trzy ustawienia) odpowiadali fachowcy z firmy Bilstein, wykorzystujący węglowo-ceramiczne tarcze układ hamulcowy pomagali stworzyć inżynierowie Brembo.

Źródłem napędu jest benzynowy silnik V12 o pojemności sześciu litrów. Jednostka rozwija moc 573 KM i dysponuje momentem obrotowym 620 Nm. Moc przenoszona jest na koła za pośrednictwem zautomatyzowanej, siedmiostopniowej skrzyni biegów Sportshift III ATM.

Samochód jest w stanie rozpędzić się do prędkości maksymalnej 330 km/h. Przyspieszenie do 100 km/h nie jest jeszcze znane, przedstawiciele Astona szacują, że nie będzie trwać ono dłużej niż 4 s.

Reklama

Auto trafić ma do pierwszych klientów z końcem roku. Ceny nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, ze samochód trzeba będzie zapłacić więcej niż za V12 Vantage, który kosztuje w Wielkiej Brytanii przeszło 136 tys. funtów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy