Reklama

Nowe subaru impreza - oto pierwsze zdjęcie!

Na styczniowym salonie w Detroit Subaru zaprezentowało koncepcyjną wizję nowego wcielenia imprezy. Samochód wywołał sporo kontrowersji.

Linia auta, w której doszukać się można podobieństw np. do mazdy 6 miała niewiele wspólnego z obecnie produkowanym modelem, pojazd wyposażony był w dwulitrowy silnik typu boxer i bezstopniową przekładnię CVT.

Reklama

O tym, na ile kolejne wcielenie legendarnej imprezy upodobni się do zaprezentowanego w styczniu donceptu dowiemy się już za kilkanaście dni, na tegorocznym New York International Auto Show. Subaru potwierdziło, że oficjalna premiera imprezy 2012 odbędzie się właśnie w Nowym Jorku.

Na temat samego samochodu, póki co, wiadomo jeszcze niewiele. Pewne jest jedynie, że podobnie jak obecna generacja, auto dostępne będzie w dwóch wariantach nadwoziowych (sedan i hatchback) i standardowo wyposażone będzie w symetryczny napęd obu osi.

Zgodnie z komunikatem prasowym, nowa impreza dysponować ma przestronniejszym wnętrzem i zapewniać wyższy poziom komfortu. Co ciekawe, producent deklaruje również, że dzięki nowemu silnikowi typu boxer podstawowa wersja na jednym galonie paliwa pokonywać ma aż 36 mil (daje to średnie zużycie na poziomie 6,53 /100 km). Oznacza to, że nowa impreza będzie najoszczędniejszą "czteronapędówką" na amerykańskim rynku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Subaru | Subaru Impreza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje