Nowe BMW X5. Mamy pierwsze zdjęcia

​Prawdopodobnie już po wakacjach, na salonie w Paryżu zadebiutuje kolejna, czwarta już generacja BMW X5. Obecnie zamaskowane prototypy tego pojazdu przechodzą intensywne testy w różnych warunkach klimatycznych.

BMW X5 debiutowało w 1999 roku, a więc niemal 20 lat temu. Obecnie w sprzedaży znajduje się już trzecia generacja tego modelu, która na rynek weszła w 2013 roku.

Co już wiemy o nowym BMW X5? Samochód będzie większy od obecnej generacji, jednocześnie ma jednak być lżejszy. Otrzyma całkowicie nowe zawieszenie i podwozie. Auto ma imponować właściwościami jezdnymi i komfortem na asfalcie, ale również zdolnościami terenowymi.

Te ostatnie mają być podwyższone dzięki opcjonalnemu pakietowi offroadowemu, w skład którego wchodzić będzie m.in. system wyboru trybu nawierzchni po której porusza się samochód (śnieg, piasek, kamienie, szuter), czyli coś, czego do tej pory w żadnym BMW X nie było.

Reklama

Zamaskowane BMW X5 od kilku miesięcy przechodzą już testy drogowe, m.in. na północy Szwecji, w gorącym RPA, a także w suchym klimacie amerykańskich pustyń. Dodatkowo strojenie zawieszenie i silnika odbywa się na torach - Nurburgring, a także owalnym Talladega w USA, czy też Miramas we Francji.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy