Reklama

Najszybszy Opel Astra w historii!

Od czasu do czasu producenci odrywają się od norm emisji spalin i prezentują samochody, które podnoszą ciśnienie fanom motoryzacji.

Do takich pojazdów z pewnością należeć będzie Opel Astra OPC Extreme, który zadebiutuje już w przyszłym tygodniu na salonie w Genewie.

Samochód oparto na wyczynowej wersji która bierze udział w wyścigach Astra OPC Cup. Samochód ma jednak dwa fotele i - przede wszystkim - homologację drogową, dzięki której może poruszać się po drogach publicznych.

Astra OPC Extreme napędzana jest silnikiem 2.0 turbo, z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Maksymalna moc przekracza 300 KM, co czyni z tej jednostki najmocniejszy czterocylindrowy silnik w historii Opla. Moment obrotowy przekazywany jest za pośrednictwem manualnej skrzyni sześciobiegowej i dyferencjału o ograniczonym poślizgu na koła przednie.

Reklama

Niestety, nie ujawniono osiągów, Opel przyznał jedynie, że Astra OPC Extreme będzie najszybszą wersją Astry w historii.

Wysoka moc to nie wszystko. Nadwozie samochodu w dużej mierze (m.in. błotniki, maska, spojlery, dach) wykonano z materiałów lekkich (aluminium, włókno węglowe), dzięki czemu masa jest o 100 kg niższa niż w przypadku Astry OPC.

Co najważniejsze, Opel deklaruje, że jeśli Astra OPC Extreme w Genewie spotka się z ciepłym przyjęciem, gotowy jest do uruchomienia limitowanej produkcji!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy