Reklama

Najmocniejsze porsche w historii

Miłośnicy Porsche nie mieli ostatnio zbyt wielu powodów do radości. Inżynierowie niemieckiej marki zbudowali prototyp o nazwie 918 spyder z napędem hybrydowym, w mediach pojawiły się również doniesienia o nowym, trzycylindrowym silniku, jaki pojawić ma się niedługo m.in. w modelu boxster.

Na szczęście, Niemcy nie zapomnieli jeszcze o swoich najzagorzalszych fanach. Porsche opublikowało waśnie pierwsze zdjęcia modelu 911 w wersji GT2 RS. Będzie to najpotężniejsze porsche dopuszczone do poruszania się po normalnych drogach, jakie kiedykolwiek zbudowano.

Reklama

Wiadomo już, że masa własna pojazdu wynosi 1370 kg. To 70 kg mniej, niż waży "zwykła" GT2. Samochód napędzany będzie 3,6-litrowym, podwójnie doładowanym boxerem, którego moc wynosić ma aż 620 KM! W stosunku do "cywilnej" GT2 moc wzrosła więc o 90 KM. Moc przenoszona będzie na tylne koła za pośrednictwem ręcznej, sześciostopniowej skrzyni biegów. Samochód wyposażono w 19-calowe koła z oponami w monstrualnym rozmiarze 325/30.

Osiągi auta są więcej niż imponujące. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu już po 3,5 s. Na rozpędzenie się do 200 km/h GT2 RS potrzebuje 9,8 s. Po 28,9 s. od startu stojącego wskazówka prędkościomierza powinna wspiąć się do wartości 300 km/h. Prędkość maksymalna to 330 km/h.

Auto wyposażone będzie w klatkę bezpieczeństwa oraz aktywne zawieszenie, dzięki któremu będzie można ustawić parametry jego pracy z uwzględnieniem specyfiki konkretnych torów.

Debiut samochodu zaplanowano na 25 sierpnia, w czasie salonu samochodowego w Moskwie.

PS. Na poskromienie emocji mamy również dobre informacje dla ekologów. Zdaniem panów z Porsche, samochód emitować ma o 5% mniej szkodliwych substancji niż "zwykły" RS2...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: porsche

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje