Reklama

Nadchodzi rewolucja?

Oficjalną premierę wersji produkcyjnej chevroleta volt zaplanowano na przyszły tydzień.

Już dziś jednak wiemy, jak to auto będzie wyglądało. Niestety, na razie możemy zaprezentować tylko zdjęcia tego samochodu "okraszone" postaciami członków zarządu General Motors...

Chevrolet volt, to jak sama nazwa wskazuje, pojazd o napędzie elektrycznym. Zbudowano go na bazie nowej płyty podłogowej o nazwie E-Flex, którą opracowano z myślą o pojazdach napędzanych alternatywnie.

Głównym źródłem napędu auta jest silnik elektryczny o mocy 160 KM. Ponadto samochód wyposażono w pomocniczy silnik spalinowy. Jednostka ta zasilana jest benzyną, ma litr pojemności i służy do... ładowania akumulatorów, gdy poziom energii niebezpiecznie spada.

Wersja prototypowa volta umożliwiała pokonanie do 65 km bez ładowania. Na oficjalne informacje na temat samochodu seryjnego musimy jeszcze poczekać.

Chevrolet planuje, że pierwsze auta trafią do salonów w 2010 roku. Nie wiadomo jednak, czy termin ten zostanie dotrzymany, bowiem wciąż pojawiają się pewne z problemy z zasilającymi auto bateriami litowo-jonowymi.

Poniżej prezentujemy film z wersją prototypową chevroleta volt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje