Reklama

Mercedes jak rakieta

Mercedes zaprezentował oficjalnie model SL 65 AMG.

W grudniu koncern ze Stuttgartu pokazał pierwsze zdjęcie mercedesa SL po liftingu. Ujęcie to pokazywało od tyłu samochód w wersji AMG. W styczniu pokazano oficjalne zdjęcia odświeżonego SL-a, zarówno w wersji cywilnej, jak i AMG, ale nie podano wówczas jego danych technicznych. Poznaliśmy je dopiero teraz.

Pod maską SL-a 65 AMG pracuje sześciolitrowy silnik V12 o mocy 612 KM i momencie obrotowym ograniczonym do 1000 Nm. To wystarcza by katapultować samochód do 100 km/h w 4.2 s. Prędkość maksymalna została oczywiście ograniczona do 250 km/h. Jeśli komuś będzie to za mało, bez problemu będzie mógł skorzystać z oferty wielu firm tuningowych, które zdejmą stosowną blokadę.

Wszystkie wersje silnikowe mercedesa SL są łączone z 7-stopniową skrzynią automatyczną 7G-Tronic, która uznawana jest za najlepszą automatyczną skrzynię biegów świata. W samochodach produkcji AMG otrzymała ona jednak oprogramowanie pozwalające na szybszą zmianę biegów.

Cena nowego mercedesa SL 65 AMG będzie wynosiła około 300 tysięcy euro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | rakieta | AMG | Mercedes

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama