Reklama

Megane II: jak powstawało?

Megane II w wersji hatchback i coupe zostały opracowane w 29 miesięcy, co stanowi rekordowy czas opracowania osiągnięty przez Renault. Było to możliwe dzięki skróceniu okresu studyjnego i skróceniu o połowę czasu przeznaczonego na wdrożenie przemysłowe. Koncern zainwestował. 2,1 mld euro, z czego niemal połowa nakładów była przeznaczona na inwestycje przemysłowe: w Palencji w Hiszpanii dla potrzeb produkcji hatchbacka i coupe oraz w Douai we Francji na potrzeby produkcji hatchbacka, a w późniejszym terminie również nowego scénica. W trzecim zakładzie w Bursie (Turcja) będą produkowane Mégane w wersji trójbryłowej.

Wprowadzenie siedmiu modeli programu X84 do produkcji zostało zaplanowane w krótkim okresie czasu, sześć modeli zostanie wprowadzonych do produkcji w ciągu ok. roku pomiędzy jesienią roku 2002 a jesienią 2003.

Reklama

Megane II inauguruje płytę podłogową C opracowaną wspólnie z Nissanem. Została ona zaprojektowana z myślą o samochodach średniej niższej klasy obu marek. W roku 2006 będzie stanowiła ponad 25% produkcji połączonych koncernów, co daje ok. 1,8 mln pojazdów.

Megane II będzie sprzedawany w 75 krajach. W Europie Renault ma zamiar zdobyć 14% segmentu C, z równomiernym udziałem poszczególnych wersji.

Tutaj nowe zdjecia megane II.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama