Reklama

Londyńska premiera Corsy

Opel potwierdził, że w 18 lipca na angielskim salonie motoryzacyjnym, który odbędzie się w Londynie, zaprezentuje po raz pierwszy czwartą generację Corsy.

W chwili debiutu od razu zaprezentowana zostanie wersja trzy- i pięciodrzwiowa. Podobnie, jak w przypadku Astry, będą one dość znacznie odbiegały stylistyką. Trzydrzwiowy samochód ma mieć sportowe geny i będzie skierowany do młodych osób, zaś wersja pięciodrzwiowa trafi w gusta bardziej ustabilizowanych kierowców.

Zgodnie z panującą tendencją nowy Opel urósł. Długość wzrosła o ponad 10 cm do równych 4 metrów, zwiększony został także rozstaw osi.

Samochód ten powstawał w kooperacji z Fiatem, stąd wiele elementów będzie miał wspólnych z Grande Punto.

Reklama

Nie spodziewamy się żadnych nowości w zakresie silników. Nowa Corsa będzie oferowana z jednostkami Diesla o pojemnościach od 1.3 do 1.9 l i mocach od 75 do 120 KM. Ponadto dostępne będą benzynowe silniki z serii Ecotec (1.0 - 1.6 l) o mocach od 60 do 125 KM.

Na początku 2007 roku pojawi się Corsa OPC, której źródłem napędu będzie turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1.6 l i mocy 180 KM, ta sama, którą znajdziemy w Merivie OPC.

Nowa Corsa trafi do salonów jesienią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy