Reklama

Lexus RZ coraz bliżej. To pierwsze wyłącznie elektryczne auto tej marki

Lexus ogłosił, że 20 kwietnia zaprezentuje pierwszy samochód od początku opracowany z myślą o napędzie elektrycznym - będzie to model RZ 450e.

Samochód został stworzony od podstaw jako auto bateryjne. Pod względem stylistyki RZ został opracowany zgodnie z filozofią Lexus Driving Signature.

Lexus obiecuje, że "RZ wyznaczy nowe standardy w kwestii prowadzenia samochodu klasy premium, dając kierowcy poczucie pewności, kontroli i komfortu w trakcie jazdy, a także gwarantując najwyższą jakość wykonania."

Lexus RZ - jaki będzie?

Co wiemy nowym samochodzie? 

Nie znamy jeszcze żadnych oficjalnych danych technicznych, ale możemy być niemal pewni, że RZ będzie bazować na platformie e-TNGA, czyli tej samej, na której zbudowano Toyotę bZ4X.

Reklama

Z tego względu jest bardzo możliwe, że tożsamy z elektryczną Toyotą będzie napęd - zapewne będzie to silnik elektryczny o mocy 204 KM lub też dwa silniki o mocy systemowej 217 KM. Oczywiście bardzo możliwe jest zastosowanie również mocniejszych jednostek napędowych - Lexus od Toyoty powinien różnić się nie tylko lepszymi materiałami we wnętrzu czy stylistyką.

Lexus ma produkować wyłącznie samochody elektryczne

Przypomnijmy, że na specjalnej konferencji prasowej w grudniu 2021 roku, prezes Toyoty, Akio Toyoda zdradził, że od 2030 roku Lexus będzie produkował wyłącznie samochody elektryczne. RZ oficjalnie jest pierwszą nowością z całej gamy nowych pojazdów bateryjnych. Obejmie ona m.in. dwuosobowe coupe o niewiarygodnych osiągach (sprint do 100 km/h w 2 s, zasięg 700 km), czy czterodrzwiowego sedana o wyglądzie coupe.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lexus RZ | samochody elektryczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy