Reklama

Kia Niro nowej generacji

​Na salonie w Seulu Kia zaprezentowała Niro drugiej generacji. Samochód ten trafi również do na rynki europejskie.

Kia Niro 2022. Co nowego?

Stylistycznie Kia Niro została całkowicie zmieniona, wyraźnie nawiązując do zaprezentowanego w 2019 prototypu o nazwie Habaniro Concept. Dzięki odważnej stylizacji nowe Niro niewątpliwie będzie wyróżniać się na drodze.

Wnętrze crossovera również jest całkowicie nowe. Oczywiście dominują dwa ekrany - cyfrowych zegarów oraz dotykowy - systemu infotainemnt, które wizualnie połączono w jedną całość. Na konsoli środkowej znajdziemy pokrętło wyboru kierunku jazdy, które zastąpiło lewarek automatycznej skrzyni biegów.

Podobnie jak obecna generacja, nowe Niro dostępne będzie w wersji hybrydowej, jako hybryda plug-in oraz samochód elektryczny o nazwie e-Niro. Co ciekawe, Koreańczycy nie ujawnili jeszcze żadnych danych technicznych nowego modelu.

Reklama

Przypomnimy więc, że obecna Kia e-Niro dostępna jest w dwóch wersjach. Słabsza napędzana jest silnikiem o mocy 136 KM, który czerpie energię z baterii o pojemności 39,2 kWh (zasięg do 289 km), natomiast mocniejsza posiada silnik o mocy 204 KM, łączony z akumulatorem 64 kWh, który umożliwia przejechanie do 455 km. 

Obecne wersje hybrydowe Niro oparte są o silniki benzynowy 1.6 GDI i dysponują mocą systemową 141 KM. Zasięg elektryczny wersji plug-in to 49 km (bateria ma 8,9 kWh pojemności).


Przypomnijmy jeszcze, że Kia ma jeszcze w ofercie model EV6, który zbudowano na modułowej płycie dla aut bateryjnych. Ten samochód, dzięki akumulatorowi 77,4 kWh może przejechać do 528 km (moc 229 KM). Inna płyta podłogowa wyklucza jednak zastosowania takiego silnika i baterii w Niro.

Kia Niro drugiej generacji pojawi się w Europie w połowie 2022 roku.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kia Niro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy