Reklama

Honda Civic Type S!

Honda ujawniła pierwsze zdjęcia trzydrzwiowej wersji nowego Civica. Zgodnie z oczekiwaniami samochód ten bardzo niewiele różni się od wersji pięciodrzwiowej (te same wymiary, pojemność bagażnika), którą możemy już spotkać także na polskich drogach.

Honda Civic Type S (taką właśnie nazwę będzie nosiła trzydrzwiowa odmiana) zadebiutuje za miesiąc na salonie w Londynie, a w salonach pojawi się na początku przyszłego roku.

Reklama

W chwili wejścia na rynek Type S będzie oferowany z benzynowym silnikiem o pojemności 1.8 oraz wysokoprężnym 2.2 - oba dysponować będą mocą 140 KM. Obecnie nie wiadomo, że w ofercie znajdzie się 83-konny silnik 1.4, który znany jest z wersji pięciodrzwiowej.

W porównaniu do wersji pięciodrzwiowej przeznaczony do młodszych odbiorców Type S, będzie miał bardziej sztywno zestrojone zawieszenie.

Standardowo, niezależnie od jednostki napędowej, trzydrzwiowy Civic będzie wyposażony w sześciobiegową przekładnię manualną. Silnik benzynowy może także współpracować ze zautomatyzowaną przekładnią i-SHIFT.

Wyposażenie standardowe będzie obejmować układ stabilizacji jazdy, 17-calowe koła i klimatyzację.

Galeria zdjęć.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Honda | Honda Civic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje