Giulietta, milano, 149?

Alfa romeo 147 ma już 9 lat. W dzisiejszych czasach, gdy czas życia samochodu wynosi przeciętnie 6 lat, to wiek niespotykany.

Włosi wyszykowali więc już nowy model, który wkrótce zastąpi 147-kę. W naszym serwisie prezentowaliśmy już zdjęcia tego pojazdu, który... nie wiadomo, jak będzie się nazywał.

Zgodnie z nomenklaturą, powinna być to alfa 149. Jednak motoryzacyjna prasa (bo sama Alfa Romeo nigdy tego oficjalnie nie podała) ochrzciła nowy model jako milano.

Okazuje się jednak, że nowa alfa może nazywać się zupełnie inaczej, a związane jest to z protestem pracowników likwidowanej fabryki Alfy Romeo w Mediolanie (Milano).

Jak? Kolejną tradycyjną nazwą (nosiły ją już dwa modele) jest giulietta. Ale Alfa Romeo znów nie potwierdza, że tak będzie nazywać się następca modelu 147. Jedyne oficjalne stwierdzenia mówią, że ze "względu na sprawy organizacyjne" ani nazwa, ani zdjęcia nowego modelu nie mogą być jeszcze ujawnione.

Obecnie nie wiadomo również kiedy nowy model będzie miał swoją premierę, chociaż wiele wskazuje na to, że debiut nowej alfy nastąpi w marcu, na salonie genewskim.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alfa Romeo | romeo | Alfa Romeo 147
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy