Ford focus na prąd

Od kiedy na rynku pojawiła się toyota prius, Amerykanie nie ustają w zachwytach nad hybrydami i pojazdami z napędem elektrycznym.

By sprostać temu zapotrzebowaniu kolejni producenci wprowadzają na rynek tego typu samochody. Wśród nich nie mogło zabraknąć jednego z największych amerykańskich wytwórców - Forda.

Na rozpoczynającym się właśnie salonie w Detroit amerykański gigant zaprezentował aż dziesięć nowych pojazdów segmentu C, które zmienić mają oblicze amerykańskich ulic. Po raz pierwszy w ofercie Forda pojawi się samochód elektryczny, oraz pojazdy hybrydowe, które można też będzie doładowywać z sieci elektrycznej.

Reklama

Najważniejszym z pokazanych pojazdów jest focus electric, czyli popularny kompakt z napędem elektrycznym. "Zero emission" od Forda napędzany jest motorem elektrycznym o mocy 100 kW. Źródłem energii są akumulatory litowo-jonowe o pojemności 23 kWh. Maksymalna prędkość to 135 km/h - zasięg - przynajmniej jeśli wierzyć danym fabrycznym - to 160 km. Co ważne, elektryczny focus nie jest żadnym pojazdem koncepcyjnym - auto pojawić ma się w salonach już w przyszłym roku.

Oprócz niego, na stoisku Forda podziwiać też można m.in. model C-max energi z napędem hybrydowym. Głównym źródłem napędu jest w tym przypadku benzynowy silnik o pojemności 2,0 l., który - w razie potrzeby - wspomagany jest motorem elektrycznym. Ten ostatni czerpie energię z baterii akumulatorów litowo-jonowych (można je również ładować z gniazdka). Dzięki takiemu rozwiązaniu samochód oferuje zasięg 800 km.

Galeria - Dziewczyny Detroit.

Galeria - Detroit, dzień pierwszy.

Galeria - Detroit, dzień drugi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota Prius | Ford Focus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy