Reklama

Evoque ma pięć drzwi. Film

Chociaż początkowo informowane, że najnowszy model Range Rovera o nazwie evoque będzie dostępny tylko w wersji trzydrzwiowej, angielska (?) firma ostatecznie zmieniła decyzję.

Pięciodrzwiowy range rover evoque oficjalnie zadebiutuje na salonie w Los Angeles, który rozpocznie się 17 listopada, ale już wiemy jak będzie wyglądał.

Reklama

Wersja pięciodrzwiowa, podobnie jak trzydrzwiowa, przedkłada stylistykę nad praktyczność. Mimo tego samochód urósł nieco na wysokość (o 3 cm), dzięki czemu pasażerowie tylnej kanapy mają więcej miejsca nad głowami. Pozostałe wymiary (w tym długość) są bez zmian..

Wersja trzy- i pięciodrzwiowa będą napędzane tą samą gamą jednostek napędowych, wszystkie silniki będą wyposażone w turbosprężarki. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy benzynową, dwulitrową jednostką o mocy 240 KM (sprint do 100 km/h w 7,3 s) oraz 2,2-litrowym dieslem, który dostępny będzie w wersjach o mocy 150 i 190 KM.

Podobnie jak w samochodzie trzydrzwiowym, napęd będzie przekazywany na wszystkie koła lub tylko przednią oś.

Pięciodrzwiowy evoque, który produkowany będzie w angielskiej fabryce w Halewood, trafi do sprzedaży latem przyszłego roku. Docelowo auto będzie można kupić na ponad 160 rynkach na całym świecie. Europejskie ceny będą zaczynać się od 35 tysięcy euro (w Anglii - 30 tysięcy funtów).

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Range Rover | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje