Reklama

Ekskluzywny Phantom

Wczoraj firma Project Rolls-Royce, która 1 stycznia 2003 roku zmieniła nazwę na Rolls-Royce Motor Cars Limited zaprezentowała zupełnie nowy pojazd o nazwie PHANTOM. Wszystko to za sprawą grupy BMW, która przejmując na własność Rolls-Royce'a w lipcu 1998 roku postanowiła przywrócić do świetności tę legendarną markę. Główne plany niemieckiego koncernu zakładały zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprezentowanie w styczniu 2003 roku zupełnie nowego auta Rolls-Royce'a, a także wybudowanie nowych zakładów i centrum dowodzenia firmy na terenie Wielkiej Brytanii. Plany te zostały pełni zrealizowane.

PHANTOM ma wprowadzić Rolls-Royce w XXI wiek. Pierwsze zdjęcia nowego „rollsa” który zadebiutuje na salonie samochodowym w Detroit pokazują, że to auto niezwykle dostojne, jak przystało na markę ekskluzywne a przy tym ... przyciężkawe.

Nam się nie podoba.

Pod maską znajduje się 453-konny silnik V12 o pojemności 6.75 litra, który pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy. Prędkość maksymalna – ograniczona elektronicznie to 240 km/h (a w wersjach sprzedawanych w USA 208 km/h).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: plany | Rolls-Royce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje