Reklama

Ekologiczny Civic do sprzedaży

Honda potwierdziła, że od wiosny przyszłego roku do europejskiej sprzedaży wprowadzi hybrydowy (połączenie silnika elektrycznego ze spalinowym) model Civic. Prezes Hondy, Hiroyuki Yoshino podjął taką decyzję w wyniku udanego debiutu tego pojazdu w Japonii i w USA. Samochód wykorzystuje technologię zaprezentowaną po raz pierwszy w modelu Insight. Polega ona na współpracy dwóch napędów - elektrycznego i mniejszego niż tradycyjne silnika benzynowego. Takie połączenie (hybryda) znacznie przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia emisji szkodliwych spalin.

W przypadku hybrydowej Hondy Civic system napędowy IMA (Integrated Motor Assist) składa się z 10-kilowatowego motoru elektrycznego i silnika benzynowego i-DSI o pojemności 1,3 litra, podobnego do tego wykorzystywanego w Hondzie Jazz. System ten zapewnia łączną moc i dynamikę porównywalną z silnikiem o pojemności 1,6 litra, a równocześnie znacznie mniejsze zużycie paliwa. Napęd ten pozwala rozpędzić Hondę Civic do ponad 160 km/h, a prędkość 100 km/h osiągnąć w 13 sekund. Hybrydowy Civic będzie produkowany w Japonii w wersji 4-drzwiowego sedana.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zużycie paliwa | paliwa | ekologia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy