Reklama

Duża klapa Seata

Jeżeli ktoś zapragnął mieszanki niemieckiej technologii, hiszpańskiego temperamentu i pakownego bagażnika, jaki zapewnia tylko klasyczne kombi, miał problem.

W palecie modeli Seata jest wprawdzie exeo ST, ale samochód nie należy do najtańszych i pojawił się na rynku stosunkowo niedawno. Od czasu, gdy w 2003 roku z oferty znikła cordoba kombi, fani aut z tego typu nadwoziem musieli kierować się do konkurencji. Teraz ma się to jednak zmienić. Na scenę, po siedmiu latach nieobecności, wraca bowiem ibiza ST.

Nowe auto mierzy 4,23 cm długości i jest aż o 18 cm dłuższe, niż ibiza hatchback. Pojemność bagażnika wynosi 430 litrów (czyli mniej, niż w cordobie pierwszej generacji), można ją jednak powiększyć składając oparcie tylnej kanapy. Atutem mają być regularne kształty przestrzeni bagażowej oraz duża klapa i niski próg załadunku zapewniający łatwy dostęp do wnętrza.

Paleta jednostek napędowych obejmować ma sześć silników - trzy benzynowe i trzy wysokoprężne, o mocach od 75 KM do 105 KM. Receptą na dobre osiągi i niskie zużycie paliwa mają być niewielkie, turbodoładowane jednostki 1,2 TSI oraz 1,2 TDI.

Auto dostępne będzie w trzech poziomach wyposażenia: reference, style i sport. Jedną z opcji jest możliwość zamówienia bezstopniowej, zautomatyzowanej przekładni DSG.

Ibiza ST zadebiutuje w marcu, na salonie samochodowym w Genewie. Auto pojawi się u dealerów niedługo później. Jeżeli Seatowi uda się uzyskać homologację, która pozwoli na pełne odliczenie VAT-u, ma szanse zaistnieć na rynku.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ibiza | auto | klapa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy