Reklama

Chrabąszcz bez dachu

Volkswagen zaprezentował pierwsze zdjęcie modelu New Beetle w wersji Convertible (kabriolet), która zadebiutuje w styczniu 2003 roku na salonie samochodowym w Detroit. Mimo wyraźnych nawiązań stylistycznych do legendarnej wersji "garbusa" cabrio, która do dziś utrzymuje miano najlepiej sprzedającego się kabrioletu na świecie, nowy pojazd jest już zupełnie inną konstrukcją. Przeznaczony do transportu czterech osób spełnia najsurowsze kryteria bezpieczeństwa i oferuje swoim podróżnym wyjątkowe doznania wolności i komfortu w czasie jazdy. Nowy pojazd Volkswagena ma pojawić się w europejskiej sprzedaży na wiosnę przyszłego roku.

Aby zagwarantować pasażerom jak najlepsze bezpieczeństwo, konstruktorzy New Beetle'a Convertible stworzyli sztywną ramę, odporną na drgania i ewentualną przewrotkę pojazdu, a także wyposażyli auto w szereg elektronicznych systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Wśród nich znalazły się przednie i boczne poduszki powietrzne, czy też ABS z ESP (system stabilizacji jazdy).

Reklama

Miękki dach ze szklaną, ogrzewaną szybą tylną składa się automatycznie w 13 sekund, dzięki specjalnemu mechanizmowi elektrohydraulicznemu.

Od momentu debiutu w ofercie kabrioletu New Beetle znajdą się trzy silniki: 1.4 75 KM, 1.6 102 KM, 2.0 115 KM. Ten ostatni współpracować może z nową sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów Tiptronic. W późniejszym czasie do oferty ma dołączyć wysokoprężna jednostka TDI o mocy 100 KM.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dachy | NEW | jazdy | Pojazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje