Reklama

Carrera GT za 400 000 euro?

Porsche ujawniło kilka szczegółów dotyczących najbliższej przyszłości firmy. Plany dotyczą w głównej mierze nowego modelu Carrery GT, która w drugiej połowie przyszłego roku ma pojawić się w sprzedaży. Wiadomo już, że pojazd ten będzie blisko pięciokrotnie droższy od obecnej Carrery 911, a jego cena zmieści się w przedziale 350-400 tysięcy euro. Dwuosobowy samochód produkowany będzie w nowootwartej fabryce Porsche w Lipsku od początku 2003 roku. Co ciekawe w tych samych zakładach powstawać ma też terenowy model Cayenne, który dość wyraźnie odbiega wyglądem od Carrery.

Sportowe porsche napędzane będzie 5,5-litrowym silnikiem V10 dysponującym mocą 558 KM umieszczonym w centralnej części nadwozia. Prezes Porsche, Wendelin Wiedeking zapewnia, że pojazd będzie mógł osiągać prędkość 330 km/h, a od 0-100 km/h przyspieszy w 4,0 sekundy.

Samochód, który jako prototyp zaprezentowany został po raz pierwszy w 2000 r. na salonie w Paryżu, ma być wyprodukowany w ograniczonej liczbie 1000 egzemplarzy. Wiedeking zapowiedział jednak, że wartość ta może zostać powiększona jeśli zainteresowanie autem będzie duże.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | carrera | porsche | 000

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy