BMW serii 1 sedan zaprezentowane

Bawarczycy, choć oficjalnie ogłosili stworzenie trójbryłowej wersji serii 1, nie zdradzili wielu informacji na jej temat.

O tym, że BMW chce stworzyć pierwszą w historii serię 1 z nadwoziem sedan, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Zapowiedzią jej pojawienia się na rynku był prototypowy Compact Sedan Concept.

Teraz Bawarczycy wreszcie odsłonili karty, ale... nadal nie zdradzili praktycznie niczego, na temat tego auta. Łącznie z tym, jak wygląda ono z tyłu. Możemy jedynie domyślać się, że podobnie, jak poprzedzający je prototyp, którego zdjęcie znajdziecie poniżej.

Wiemy natomiast, że seria 1 sedan to wspólne dzieło BMW Group oraz BMW Brilliance Automotive, a więc spółki działającej na terenie Chin. Jak więc łatwo domyślić się, samochód ten powstał tylko i wyłącznie z myślą o rynku chińskim.

Reklama

Z drugiej jednak strony, sprzedaż takiego auta w Europie miałaby sens - wszak Audi i Mercedes oferują bezpośrednich konkurentów dla tego modelu. Może więc za jakiś czas Niemcy zmienią zdanie.

BMW nie zdradziło żadnych więcej informacji na temat serii 1 sedan, ale jeśli wierzyć plotkom, auto powstało na platformie UKL, znanej z serii 2 Active Tourer oraz X1. Oznacza to napęd na przednie koła oraz silniki 3- i 4-cylindrowe.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy