Bentley Bentayga jeździ już w terenie! I to jak!

Na filmie wyraźnie widać, że SUV Bentleya nie jest jakąś tam pseudoterenową bulwarówką. To auto poradzi sobie nie tylko w lekkich, ale i nawet nieco poważniejszych off-roadowych okolicznościach.

Jest jednak niemal pewne, że większość przyszłych właścicieli tego samochodu raczej nie będzie miała okazji, a właściwie nawet i ochoty sprawdzić, jak Bentayga sprawuje się w terenie. Nikt w Bentleyu nie kryje, że auto jest adresowane przede wszystkim do najzamożniejszych mieszkańców obecnie najbardziej obiecujących rynków - takich jak Rosja i Chiny.

Wiosną Bentley przedstawił wideo zdradzające pierwsze szczegóły wnętrza tego auta. Pisaliśmy o tym tutaj. Najnowsza produkcja filmowa pokazuje testy luksusowego SUV-a w trudnych, górskich warunkach. Trzeba przyznać, że zdolności terenowe Bentaygi robią spore wrażenie. A że samochód (na szczęście...) bardziej przypomina model Flying Spur niż poddany ostrej krytyce koncepcyjny model EXP 9 F, więc jego widok w lesie, na szutrze i wśród skał to też ciekawy i dosyć zaskakujący obrazek. To trochę tak, jakby zobaczyć na górskim szlaku jegomościa maszerującego dziarsko w eleganckim garniturze.

magazynauto.pl