Audi R8 Competition. Najszybsze w historii!

Na kilka tygodni przed otwarciem Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Los Angeles Audi zaprezentowało model R8 w wersji Competition.

Biorąc pod uwagę fakt, że model zadebiutował w 2006 roku, jest wielce prawdopodobne, że to ostatnia, szczytowa forma ewolucji aktualnej generacji auta.

Z zewnątrz samochód wyróżnia się kilkoma elementami wykonanymi z włókien węglowych. Stworzono z nich m.in. przedni spoiler, boczne panele wlotów powietrza, tylną lotkę i obudowy lusterek. Nie sposób przeoczyć też lakierowanych na czarno felg i końcówek układu wydechowego.

R8 Competition to najpotężniejszy z dotychczasowych, produkcyjnych modeli firmy z Ingolstadt. Samochód napędzany jest benzynowym V10 o pojemności 5,2 l. Jednostka rozwija moc 570 KM, która przenoszona jest na koła obu osi za pośrednictwem siedmiostopniowej przekładni S-tronic. Auto przyspiesza do 100 km/h w 3,2 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej 320 km/h. Czyni to wersję Competition najszybszym R8 w historii modelu.

Reklama

Powstanie jedynie 60 egzemplarzy limitowanej serii. Wszystkie przeznaczone zostały na amerykański rynek. Przyjmowanie zamówień rozpocznie się w listopadzie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów z początkiem przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Audi R8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama