Reklama

360-konny lancer!

Brytyjczycy darzą kultowe mitsubishi lancer szczególnym szacunkiem. Nic więc dziwnego, że w ofercie tamtejszego importera Mitsubishi pojawiła się topowa wersja przygotowana przez Raliiart.

Mowa o samochodzie oznaczonych FQ-360. Pojazd ten napędzany jest tym samym doładowanym silnikiem o pojemności dwóch litrów, co wersja standardowa. Po kilku modyfikacjach jego moc wynosi jednak aż 360 KM.

Reklama

To oznacza, że Brytyjczyk kupując nowego lancera evo IX może zdecydować się na wzmocnienie standardowych 280 KM do 300, 320, 340 lub 360! Zapewne nie będzie to koniec, bowiem poprzednia generacja tego modelu (evo VIII) była dostępna nawet w wersji 400-konnej.

Maksymalny moment obrotowy evo IX FQ-360 wynosi aż 492 Nm. Samochód przyspiesza do 100 km/h w ciągu 4.1 s oraz może osiągnąć prędkość maksymalną 257 km/h. A to oznacza, że jest szybszy od porsche 911 carrera S i kosztuje przy tym o połowę mniej!

Stylistycznie lancer FQ-360 wyróżnia się spojlerem z włókna węglowego umieszczonym pod przednim zderzakiem oraz charakterystycznymi "płetwami rekina" zlokalizowanymi na dachu. Zastosowane koła nie różnią się niczym od tych, które znajdziemy na wyczynowym lancerze podczas asfaltowych testów.

Modyfikacje wnętrza ograniczono do minimum. Pojawiły się jedynie wskaźniki napięcia akumulatora, temperatury oleju i ciśnienia doładowania.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mitsubishi | Mitsubishi Lancer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje