Reklama

350 KM w małym audi?

Od kilku miesięcy w Internecie pojawiają się plotki dotyczące gruntownej modernizacji audi S3.

Producent po mistrzowsku stopniuje napięcie, panowie z Ingolstadt ani razu oficjalnie nie wypowiedzieli się na temat nowego modelu.

Poza tym, że samochód na pewno będzie - nie wiadomo nawet, kiedy odbyć ma się jego premiera.

Fani liczą, że nowe S2 zachwycać będzie publiczność w czasie przyszłorocznego salonu w Genewie. Wg najnowszych informacji auto napędzane będzie tym samym silnikiem, który dostępny jest obecnie w modelu TT RS. 5-cylindrowa, 2,5-litrowa, doładowana jednostka z bezpośrednim wtryskiem rozwijać ma jednak o 10 KM więcej - w sumie moc maksymalna S3 wynosić więc będzie aż 350 KM. Górna wartość momentu obrotowego tej jednostki to około 450 Nm, więc fani szybkiej jazdy powinni być zadowoleni. Napęd - oczywiście w systemie quattro - przenoszony będzie na asfalt za pośrednictwem zautomatyzowanej, siedmiostopniowej przekładni DSG.

Reklama

Obecnie audi S3 napędzane jest dwulitrowym TFSI o mocy 265 KM (350 Nm). Auto przyspiesza do 100 km/h w 5,5 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej 250 km/h. Ceny auta rozpoczynają się do 146 tys. zł.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: auto | Audi | Audi S3

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy