Volkswagen Tiguan w nowej wersji Offroad

Niemiecki producent postanowił przygotować wersję swojego SUVa, która ma przemawiać do kierowców często zjeżdżających z asfaltowych dróg.

Tiguan Offroad wyróżnia się dodatkowymi nakładkami na tylny zderzak oraz progi, natomiast zderzak przedni jest mocno ścięty, zwiększając kąt natarcia do 24 stopni (zderzak taki był już dostępny wcześniej jako opcja). Pod nim znajduje się osłona, której zadaniem jest ochranianie silnika.

Odmianę Offroad można także rozpoznać po oznaczeniu na słupku B, a także czarnych relingach i nakładkach na lusterka. Auto fabrycznie porusza się na 18-calowych felgach, a za dopłatą otrzymamy je w rozmiarze 19 lub 20 cali (co nie jest jednak dobrym pomysłem, jeśli faktycznie zamierzamy zjeżdżać z asfaltu).

Reklama

Bardziej uterenowionego Tiguana kupimy tylko z napędem na cztery koła. Działa on w trzech trybach - "Onroad", "Offroad" oraz "Śnieg". Zależnie od wybranego ustawienia, modyfikacji ulega również działanie elektronicznych systemów, takich jak ABS czy ESP.

Volkswagen Tiguan Offroad jest już dostępny w Niemczech. Rolę podstawowego silnika pełni 2.0 TDI o mocy 150 KM, którego ceny zaczynają się od 40 925 euro.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama