Reklama

Toyota Sequoia. Nowa generacja wielkiego SUV-a

Ma hybrydowy napęd oparty o benzynowy silnik 3.5 V6 i może zabrać nawet 8 osób - amerykański oddział Toyoty zaprezentował najnowszą, III generację modelu Sequoia. To największy SUV japońskiego producenta.

Amerykanie lubią duże samochody. Oczywiście najbardziej gustują w pick-upach, ale duże SUV-y też znajdują licznych klientów.

Wie o tym Toyota, która od 2001 roku oferuje opracowany z myślą o rynku amerykańskim model Sequoia. Teraz zaprezentowano nową generację tego modelu. Pod względem technicznym samochód jest bliźniaczym modele pickupa Tundra.

Podobnie jak Tundra, Sequia oparta jest na ramie, co oznacza dużą dzielność w terenie i wytrzymałość, ale mniejszy komfort niż w samochodach z nadwoziem samonośnym. Sequoia dostępna będzie z napędem na tylną oś lub z układem 4WD z dołączanym napędem na przednie koła oraz z reduktorem.

Źródłem mocy jest znany z Tundry 3,5-litrowy silnik zbudowany w układzie V6 wspomagany jest przez podwójną turbosprężarkę oraz silnik elektryczny. Jednostka i-FORCE MAX standardowo zblokowana jest z 10-stopniowym "automatem". 

Reklama

Warto przy okazji dodać, że nowa Sequoia oferuje o blisko 22 proc. większą niż poprzednia generacja możliwości holowania przyczep. Maksymalnie na haku uciąg dochodzić ma do 9000 funtów, czyli około 4082 kg.

Toyota Squoia może przewieźć do ośmiu osób (w układzie w 2+3+3), ale zamówić można również wersję luksusową, z dwoma niezależnymi fotelami w drugim rzędzie.

Desce rozdzielcza jest identyczna jak w Tundrze, montowany na niej jest wyświetlacz dotykowy, który - w zależności od wybranego pakietu wyposażenia - może mieć nawet 14-calową przekątną.

Produkcja III generacji modelu Sequoia zlokalizowana jest w zakładach Toyota Motor Manufacturing w San Antonio w stanie Teksas. Pierwsze auta trafić mają na amerykański rynek latem 2022 roku.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | SUV

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy