Reklama

Tak będzie wyglądał nowy Volkswagen ID.3. Wiemy, kiedy premiera

Niemiecki producent uchylił rąbka tajemnicy na temat kolejnej generacji elektrycznego modelu ID.3. Poza dyskretnymi zmianami w wyglądzie, zmodernizowany kompakt doczeka się także lepszego wykończenia oraz wyższego standardu wyposażenia.

 

Volkswagen ID.3, który zadebiutował pod koniec 2019 roku, wreszcie doczeka się pierwszej modernizacji. Przy jej projektowaniu, niemiecki producent wsłuchał się w potrzeby klientów, co jak sam przekonuje - nie tylko wpłynęło na zmiany w wyglądzie samochodu, ale także na jego wykończenie oraz dostępne wyposażenie.

ID.3 w nowej odsłonie

Z opublikowanych renderów można wywnioskować, że nowy ID.3 stanie się nieco bardziej zadziorny stylistycznie. Producent z Wolfsburga pokusił się o dyskretne zmiany przedniego pasa, które uwzględniają m.in. wyraźniej zarysowane wloty powietrza.

Reklama

Reflektory oraz charakterystyczna listwa świetlna sprawiają wrażenie nieco szerzej rozstawionych, a maska otrzymała widoczne przetłoczenia. Nieco mniej zmian producent zastosował z tyłu samochodu, gdzie na pierwszy plan wychodzi głównie nieco szerszy zderzak.

Również wnętrze nie zmieni się diametralnie względem obecnej generacji. Główna różnica ma leżeć po stronie materiałów wykorzystanych do wykończenia, które mają zyskać na jakości. Wzbogacone standardowe wyposażenie obejmie wyświetlacz o przekątnej 12 cali, wyjmowaną podłogę bagażnika oraz konsolę środkową z dwoma uchwytami na kubki.

Nowy ID.3 otrzyma także zaktualizowane oprogramowanie, które poprawi wydajność systemów i będzie w stanie przeprowadzać bezprzewodowe diagnozy. Na użytkowanie pojazdu mają wpłynąć także nowe funkcje, takie jak Plug & Charge oraz inteligentne planowanie trasy z uwzględnieniem ładowarek. Nie zabraknie również najnowszych systemów wspomagających kierowcę, wśród których znajdzie się Travel Assist oraz Park Assist Plus z funkcją pamięci.

Nowa generacja Volkswagena ID.3 ma zostać zaprezentowana wiosną 2023 roku. Ceny odświeżonego wystartują z poziomu 43 995 euro. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen | Volkswagen ID.3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy