Skoda Kamiq już oficjalnie

Po wielu zapowiedziach i wielokrotnym uchylaniu rąbka tajemnicy, Skoda zdradziła wreszcie szczegóły na temat modelu Kamiq.

Kamiq to nieduży SUV, mierzący 4241 mm długości, który powstał na modułowej platformie MQB. Jest on (mniejszym), technicznym bliźniakiem modelu Scala, który też niedawno został zaprezentowany.

Pokrewieństwa tego nie zobaczymy z pewnością patrząc na przód samochodu. Do typowych dla Skody linii wkradły się podwójne reflektory z LEDowym paskiem u góry oraz głównymi światłami poniżej. Ten pomysł, rozpropagowany przez Citroena, a ostatnio powielony przez Hyundaia, to jedyne odstępstwo od czeskiej stylistyki i już na przykład tylne reflektory wyglądają bardzo nowocześnie, ale nie pozostawiają wątpliwości co do tego. z jaką marką mamy do czynienia.

Reklama

Wnętrze natomiast zapożyczono ze Scali - to dwa pierwsze modele Skody z wolnostojącym ekranem systemu multimedialnego (9,2 cala) oraz z nowym panelem klimatyzacji. Na liście opcji znalazły się wirtualne zegary (wyświetlacz 10,25 cala).

Gama jednostek napędowych również będzie taka sama jak w Scali - 1.0 TSI (95 i 115 KM), 1.5 TSI (150 KM) oraz 1.6 TDI (115 KM). Poza podstawowym wszystkie będą dostępne z dwusprzęgłową przekładnią automatyczną. Nie ma natomiast co liczyć na pojawienie się odmiany z napędem na wszystkie koła.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy