Przegląd rynku luksusowych hybryd

Samochody hybrydowe zyskują coraz większą popularność, a marki premium bynajmniej nie pozostają tu wyjątkiem. W ofercie tego segmentu z roku na rok pojawia się coraz więcej modeli z napędem hybrydowym.

Rynek samochodów klasy premium systematycznie rośnie zarówno w świecie, jak i w Polsce. Zgodnie z ostatnimi danymi, liczba rejestracji takich modeli zwiększa się co roku o około 25 procent - czytamy w raportach przygotowanych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Za wynik ten odpowiadają niezmiennie zakupy dokonywane przez firmy. Liczby mówią, że przedsiębiorstwa rejestrują ponad dwa razy więcej samochodów od nabywców indywidualnych. W przypadku tych pierwszych wzrosty wynoszą rok do roku ponad 20 procent. Klienci prywatni generują wzrosty na poziomie nieco ponad 10 procent. 

Reklama

W samochodach klasy premium od zawsze stosuje się konserwatywne rozwiązania - jak np. napęd na koła tylne. Równocześnie jednak producenci nie unikają zaawansowanych technologii - najczęściej w tym segmencie pojawiają się cyfrowe nowości. Klasa premium doceniła także napędy hybrydowe, które ostatnio masowo pojawiły się w ofercie firm. Warto dodać, że pionierem napędu hybrydowego w samochodach luksusowych był Lexus, który zastosował to rozwiązanie w drugiej odsłonie modelu RX, wprowadzonej na rynek w 2003 roku.

Wspomniany samochód był nie tylko pierwszą na świecie hybrydą klasy premium, ale również pierwszym na świecie SUV-em z takim napędem.

Jak obecnie wygląda rynek samochodów hybrydowych klasy premium? Ile kosztuje najtańsza luksusowa hybryda i ile producenci mają modeli w swojej ofercie?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy