Polestar 1 - pierwszy model, nowej szwedzkiej marki

Na rynku w ostatnich latach pojawiło się klika nowych marek, wydzielonych z portfolio znanych producentów. Wśród nich znalazło się Volvo, które ze swojej tuningowej dywizji, zrobiło submarkę odpowiedzialną za sportowe modele.

Pierwszy model Polestar, o mało wyszukanej nazwie 1, to luksusowe gran turismo bazujące na Volvo S90. Zarówno przednie jak i tylne światła są typowe dla nowej linii stylistycznej szwedzkiej marki, podobnie jak, dobrze już znane, wnętrze.

Projektanci podkreślają jednak, że Polestar 1 wykorzystuje około połowy zaprojektowanych od podstaw części. Co ciekawe, nadwozie wykonano z włókna węglowego, co znacząco wpłynie na jego sztywność i obniży masę całego auta.

Zgodnie z obecnymi trendami Polestar 1 jest hybrydą, ale hybrydą o sportowych aspiracjach. Jego układ napędowy generuje aż 600 KM i 1000 Nm, które trafiają na wszystkie koła. Nie znamy jeszcze osiągów tego modelu, ale producent chwali się, że przejedzie on tylko na energii elektrycznej do 150 km.

Reklama

Samochód, przynajmniej według pierwotnych założeń, będzie bardzo trudno spotkać na drodze, ponieważ powstawać będzie jedynie 500 sztuk rocznie. Będzie to oznaczać spore kolejki, ponieważ już teraz wpłynęło ponad 6000 zamówień na Polestara 1!

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy