Lynk & Co 05, czyli chiński SUV w stylu coupe

Nowa chińska marka kontynuuje rozszerzanie swojej gamy, ale zupełnie nieprzemyślane nazewnictwo sprawia, że trudno się połapać z jakim modelem mamy do czynienia.

Lynk & Co oferuje już modele 01, 02 oraz 03, a teraz przyszedł czas na 05. A co z 04? Jest już zapowiedziany i niedługo również go zobaczymy. 04 będzie hatchbackiem, bazującym na sedanie 03. Natomiast najnowszy 05 to wersja coupe SUVa 01. Gdzie tu jakaś logika?

Ale wracając do samochodu. To SUV plasujący się wśród dużych kompaktów, zbudowany na modularnej platformie CMA autorstwa Volvo (należącego do tego samego co Lynk & Co koncernu Geely). 05 wyraźnie różni się jednak od 01 - nie tylko zupełnie inaczej ukształtowaną i nieco dłuższą tylną częścią nadwozia, ale również innym przednim zderzakiem.

Reklama

Zmiany objęły także wnętrze, gdzie zastosowano nowy system multimedialny z odstającym i wyraźnie większym ekranem. Panel klimatyzacji został zredukowany do dwóch pokręteł i kilku przycisków na tunelu centralnym, który też się zauważalnie zmienił.

Pod maską Lynk & Co 05 znajdziemy 2-litrową, odładowaną jednostkę Volvo o mocy 251 KM i generującą 349 Nm. Całość trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej, automatycznej przekładni.

Nowy model zadebiutuje w pierwszej połowie 2020 roku. Według obecnych informacji trafi wyłącznie na rynek chiński.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy