Reklama

Kupujemy skody, fiaty i vw

Od początku stycznia do końca sierpnia tego roku sprzedano w Polsce 205 tys. 418 nowych aut osobowych, czyli o 4,29 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2009 r. - poinformował w poniedziałek Instytut Samar.

Od początku stycznia do końca sierpnia tego roku sprzedano w  Polsce 205 tys. 418 nowych aut osobowych, czyli o 4,29 proc. mniej niż w analogicznym  okresie 2009 r. - poinformował w poniedziałek Instytut  Samar.

W sierpniu sprzedaż nowych samochodów osobowych spadła w porównaniu do lipca o 7,61 proc. do 22 tys. 625 aut, była jednak o 7,38 proc. większa niż w sierpniu ub. roku.

Chociaż sprzedaż aut jest wciąż niższa niż przed rokiem, to pozytywną tendencją jest zmniejszanie się z miesiąca na miesiąc tej różnicy - uważają eksperci Samaru. Wpływ na to ma coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców kupnem samochodów. Zapowiedź ograniczenia od przyszłego roku korzystnych przepisów o odliczeniu VAT od samochodów osobowych z homologacją ciężarową sprawia, że popyt na tego typu auta najprawdopodobniej będzie się zwiększał do końca roku.

Reklama

Nadal liderem polskiego rynku jest Skoda. W tym roku sprzedano 23 tys. 622 auta tej marki, o 3,66 proc. mniej niż w 2009 r. Ponad połowa sprzedawanych skód kupowana jest przez klientów instytucjonalnych.

Na drugim miejscu rankingu najchętniej kupowanych aut uplasował się Fiat ze sprzedażą 17 tys. 076 samochodów.

Na trzecim miejscu znajduje się Volkswagen, który do końca sierpnia sprzedał 16 tys. 600 aut. Kolejne miejsca zajmują: Ford, Toyota, Opel, Renault, Kia, Peugeot i Hyundai.

Na zdjęciu nowy opel meriva, który dzisiaj został zaprezentowany w fabryce General Motors w Gliwicach. Czy samochód ten poprawi wynik Opla?

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Fiata | Volkswagen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy