Kia e-Soul - nowa odsłona koreańskiego "elektryka"

Kolejna generacja charakterystycznego modelu dostępna będzie z dwoma wersjami elektrycznego układu napędowego.

Nowa Kia e-Soul w standardowej wersji napędzana jest silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM. Wystarcza to na rozpędzenie auta do 100 km/h w 9,6 s i osiągnięcie prędkości 154 km/h. Energia elektryczna jest magazynowana w akumulatorach o pojemności 39,2 kWh, które pozwalają na przejechanie do 277 km na jednym ładowaniu.

Dla bardziej wymagających przygotowano odmianę z silnikiem rozwijającym 204 KM, dzięki któremu e-Soul rozpędza się do 100 km/h w 7,6 s i może jechać maksymalnie 167 km/h. Bateria w tym przypadku ma pojemność 64 kWh, co przekłada się na zasięg do 356 km.

Reklama

Nowa odsłona elektrycznej Kii nawiązuje bryłą nadwozia do poprzedników, ale wyróżnia się na ich tle między innymi podwójnymi przednimi reflektorami. Tylne światła z kolei nie są już pionowe, ale ich dolna część zachodzi na klapę bagażnika.

We wnętrzu, poza typowymi dla marki liniami, znajdziemy dwa duże wyświetlacze - system multimedialny mający 10,25 cala oraz ekran zastępujący analogowe wskaźniki o przekątnej 7 cali. Wyróżnikiem wersji elektrycznej jest inaczej zabudowany tunel środkowy z charakterystycznym wybierakiem "skrzyni biegów".

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy