Reklama

Hinduski konkurent Rolls'a?

Europejskie i japońskie koncerny koncentrują się głównie na zamknięciu drogi do światowych rynków producentom samochodów z Chin. Tymczasem okazuje się, że prawdziwe zagrożenie nadchodzi z Indii.

Koncern TATA Motors nie składa broni. Hindusi kupili już Jaguara i Land Rovera, coraz głośniej mówi się również o możliwości odkupienia przez nich od GM marki Hummer.

Co ciekawe, firma która stworzyła model nano, czyli najtańszy samochód na świecie, planuje też zaistnieć na rynku zarezerwowanym dotychczas dla Rolls Royce'a, Bentley'a czy Maybacha. Na spotkaniu z inwestorami Ratan Tata - szef koncernu TATA - entuzjastycznie wypowiadał się na temat wskrzeszenia marki Daimler, do której prawa Hindusi nabyli wraz z Jaguarem.

To kolejny policzek dla Brytyjczyków, którzy pracują teraz dla dobra swojej dawnej kolonii. Daimler przez wiele lat produkował ulubione samochody rodziny królewskiej.

Szczegółowe plany koncernu nie są jeszcze znane. Póki co można się jedynie domyślać, że indyjsko-brytyjski konkurent Rolls Royce'a powstanie głównie z myślą o rynkach azjatyckich i krajach Bliskiego Wschodu.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hindusi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy