Glickenhaus przygotował auto na tor za 3,2 mln euro

Niesamowity SCG 003 zaprezentowany tuż przed debiutem w Genewie.

Amerykański magnat finansowy i miłośnik superszybkich samochodów, James Glickenhaus zaprezentował właśnie nowy samochód zaprojektowany z myślą o ściganiu się po torze oraz jego drogową wersję.

Auto nazywa się SCG 003 i potwierdzono już jego start w 24-godzinnym wyścigu na Nurburgringu, który odbędzie się w maju. Napędzane jest pochodzącym ze stajni Hondy 530-konnym V6 biturbo o pojemności 3.5-litra, dysponującym maksymalnym momentem obrotowym 700 Nm. Samochód waży 1350 kg i ma idealny rozkład masy z delikatnym akcentem na tylną oś (49:51).

Reklama

W przeciwieństwie do poprzednich projektów Glickenhausa, auto nie bazuje na żadnym z modeli Ferrari, ale jest w pełni samodzielną konstrukcją. Ma ono samonośne nadwozie (monokok) z włókien węglowych i zawieszenie typu pushrod z amortyzatorami o regulowanej sile tłumienia.

Nie znamy specyfikacji wersji drogowej, ale ma być dostępna z kilkoma jednostkami napędowymi, z których najmocniejsza to 12-cylindrowe biturbo. Ceny startować będą z pułapu 2,2 miliona euro za odmianę dopuszczoną do ruchu oraz 3,2 miliona euro za wersję wyścigową.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama