Ferrari P80/C powstanie w jednym egzemplarzu

Modele Ferrari są same w sobie bardzo ekskluzywne, ale najbardziej wymagający klienci mogą zażyczyć sobie stworzenie modelu, który powstanie na ich specjalne zamówienie.

P80/C to model, który powstał w jednym tylko egzemplarzu, na życzenie jednego z najwierniejszych klientów Ferrari. Ma on nawiązywać do takich legendarnych modeli jak 300 P3/P4 czy Dino 206 S.

Auto powstało na bazie Ferrari 488 GT3, a więc wersji wyścigowej i samo również przeznaczone jest wyłącznie na tor. Dzięki temu styliści mogli popuścić wodze fantazji, ponieważ nie ograniczały ich żadne wymogi homologacyjne. Efektem tego jest na przykład brak klasycznych reflektorów.

Zgodnie z życzeniem klienta, Ferrari P80/C będzie można dostosować do jazdy na torze lub do ekspozycji. W pierwszej konfiguracji auto ma 18-calowe koła i pełne ospojlerowanie, a w drugiej 21-calowe felgi i brak części spojlerów.

Reklama

O tym, że mamy do czynienia z autem wyścigowym, najlepiej świadczy wnętrze. Znajdziemy tu prawdziwe "kubły", całkowicie przebudowaną deskę rozdzielczą, wielofunkcyjny wyświetlacz oraz wolant z gąszczem przycisków, zamiast klasycznej kierownicy.

Ferrari nie podaje niestety danych technicznych tego pojazdu, ani jego ceny. Wiemy jedynie, że prace nad nim trwały aż cztery lata. 488 GT3, które posłużyło za bazę, napędzane jest jednostką V8 o pojemności 4,5 l i mocy 600 KM.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy