Reklama

Będzie nowe BMW!

Mamy dobre wiadomości dla fanów BMW. Motoryzacyjny Quasimodo, jak często określa się produkowany przez bawarską firmę model X6, doczeka się rodzeństwa.

BMW planuje poszerzyć swoją ofertę o mniejszy, wzorowany na X6 pojazd, który najprawdopodobniej otrzyma nazwę X4.

Projekt "x-style", bo takie oznaczenie kodowe otrzymał nowy model, przejąć ma najważniejsze cechy większego X6 - stosunkowo wysoki prześwit, muskularny przód i nisko opadającą linię dachu stwarzająca wrażenie usportowionego coupe.

Samochód, który konstrukcyjnie bazować ma na X3 będzie mógł przewozić cztery osoby, z których każda siedzieć ma na indywidualnym fotelu. Auto najprawdopodobniej otrzyma również system twin-hatch (występujący w modelu 5GT), który podobnie jak wcześniej w skodzie superb, pozwala otwierać klapę bagażnika jak w sedanie lub hatchbacku.

Reklama

Pod maską nowego auta znajdą się najprawdopodobniej jednostki napędowe z X3. Można się więc spodziewać 2,0 litrowego, turbodoładowanego diesla o mocy 184 KM oraz 3,0 litrowej, rzędowej, podwójnie doładowanej szóstki rozwijającej 306 KM.

Samochód zadebiutować ma na jednej z dużych motoryzacyjnych imprez w przyszłym roku. Jeśli model spotka się z zainteresowaniem, BMW uruchomi jego produkcję już za dwa lata. W 2012 roku na rynku pojawić ma się również odświeżona "trójka" oraz nowa odmiana serii 1 z napędem na przednie koła.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | BMW

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy