Reklama

Polskie drogi

Zakaz korzystania z telefonów na przejściach?

​Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdementowało informację z dzisiejszej "Rzeczpospolitej" jakoby były prowadzone jakiekolwiek prace nad wprowadzeniem zakazu korzystania z komórek na przejściach dla pieszych.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji czytamy, że obecnie nie są prowadzone żadne prace w tej sprawie, zaś artykuł "przedstawia zbyt daleko idące wnioski".

Reklama

Ministerstwo informuje jednocześnie, że "kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym będą przedmiotem dyskusji w ramach Rady Dialogu Społecznego". Resort zapowiada, że omówione tam zostaną sprawy związane z działaniami profilaktycznymi i edukacyjnymi np. kampaniami społecznymi zwiększającymi świadomość pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

W artykule gazeta powołuje się na biuro prasowe ministerstwa, które miało powiedzieć, że to "wstępny pomysł" i że do jego realizacji jeszcze "długa droga", jednak resort pomysł ten może traktować poważnie. "Rzeczpospolita" informuje również, że według ministerstwa celem zakazu miałoby być uporanie się z coraz częstszym zjawiskiem, gdy młodzi ludzie wchodzą na pasy, nie spuszczając wzroku ze swoich telefonów.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje