Reklama

Polskie drogi

"Wyścigi słoni" na celowniku ITD

Inspektorzy ITD z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, którzy zajmują się nie tylko kontrolowaniem tego, czy kierowcy płacą za jazdę drogami, ale również, czy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Na celowniku funkcjonariuszy znajduje się m.in. wyprzedzanie przez ciężarówki w miejscach, gdzie jest to zabronione.

Na co dzień, funkcjonariusze z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej, koncentrują swoją uwagę na kontroli prawidłowości uiszczania przez kierujących opłaty drogowej. Nie pozostają jednak obojętni wobec notorycznych wykroczeń popełnianych przez kierowców ciężarówek. 

W czasie listopadowego wzmożonego ruchu pojazdów, w związku z przypadającymi na ten czas dniem Wszystkich Świętych oraz Narodowym Świętem Niepodległości, inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego byli świadkami aż 186 manewrów wyprzedzania, wykonanych w miejscach, gdzie zabrania tego znak drogowy. Kwota nałożonych na kierowców mandatów sięgnęła kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Reklama

Wyprzedzanie ciężarówek na celowniku ITD

Natomiast w minioną środę (17 listopada) działania ukierunkowane na "rozliczanie" kierowców za tego rodzaju wykroczenia prowadzili inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu pracujący na autostradzie A4. Za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania, konsekwencje poniosło 16 kierowców. 

W trakcie kontroli, inspektorzy ujawnili również naruszenia związane z nieprzestrzeganiem norm czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynków za co wszczęli postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców.

***

ITD/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: wyprzedzanie ciężarówek | ITD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy