Reklama

Polskie drogi

Tragiczne zderzenie autokaru, ciężarówki i auta osobowego

Dwie kobiety zginęły w wypadku, do którego doszło w czwartek w Srocku. Zderzyły się trzy pojazdy: autokar, auto osobowe i ciężarówka.

Do wypadku doszło ok. godz. 6.00 na drodze krajowej nr 91. Ukraiński autokar rejsowy najechał na tył samochodu osobowego, który wcześniej zatrzymał się i sygnalizował zamiar skrętu w lewo. Siła uderzenia była tak duża, że osobowe auto zostało wepchnięte wprost pod koła nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki. Zginęły dwie kobiety: prowadząca i pasażerka osobówki.

Reklama

Inspektorzy ITD z Piotrkowa Trybunalskiego wezwani na miejsce wypadku na polecenie prokuratury ustalili, że ukraiński kierowca autokaru posługiwał się dwoma kartami kierowcy, oszukując tym samym czas pracy. Analiza danych z tachografu wykazała, że szofer przekroczył dopuszczalny, maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o ponad 40 minut. Ukraiński autobus jechał także za szybko - ustaliła ITD. W chwili zderzenia autokar poruszał się z prędkością 90 km/h. Dopuszczalna prędkość na tym odcinku drogi wynosi 70 km/h. Na poczet przyszłej kary inspektorzy nałożyli na ukraińskiego przewoźnika kaucję. Ukraiński kierowca autokaru trafił do aresztu.

Autobusem jechała grupa osób z Ukrainy (Chersoń) na wycieczkę do Szczecina. Podróżujący autokarem nie odnieśli poważnych obrażeń. Dalsze okoliczności wypadku badają prokuratura i policja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje