Reklama

Polskie drogi

Potrąciła mężczyznę wysiadającego z tramwaju. Policja opublikowała film

Policja opublikowała materiał wideo, na którym widać potrącenie pieszego wysiadającego z tramwaju. Film ma pobudzić wyobraźnię i przypomnieć o zachowaniu ostrożności na drodze oraz stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego.

 

Do sytuacji doszło kilkanaście dni temu w Gdańsku. Policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło przy ul. Oliwskiej. Kierująca Toyotą 29-letnia kobieta nie zastosowała się do obowiązku zatrzymania pojazdu podczas omijania stojącego na przystanku tramwaju. Wynikiem tego było potrącenie wysiadającego mężczyzny. Dwie kolejne wysiadające z tramwaju osoby zdążyły się cofnąć.

Kobieta była trzeźwa. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Reklama

Chociaż zdarzenie miało miejsce w ubiegłym miesiącu, teraz funkcjonariusze zdecydowali się opublikować nagranie zarejestrowane przez kamerę monitoringu tramwaju. W ten sposób chcą przestrzec kierowców, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Zatrzymaj się przed przystankiem autobusowym

Zgodnie z art. 26 pkt 6 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku.

Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik.

Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: potrącenie pieszego | policja | przystanek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy