Reklama

Polskie drogi

Minister rozdaje kamizelki odblaskowe. Kampania trwa

Do końca roku do wszystkich szkół w Polsce dla wszystkich dzieci dostarczone zostaną kamizelki odblaskowe - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas inauguracji projektu edukacyjnego "Bezpieczna droga" w Kuźni Raciborskiej.

Ziobro zwrócił uwagę, że dla rodziców i opiekunów życie i zdrowie dzieci jest najcenniejsze. "Naszym zadaniem, obowiązkiem jest zrobić wszystko, żebyście były jeszcze bardziej bezpieczne" - mówił zwracając się do dzieci.

Reklama

"Rodzice, opiekunowie mają taki dylemat - z jednej strony cieszą się, są dumni, jak stajecie się coraz bardziej samodzielni (...) ale tej większej samodzielności towarzyszy często niepokój. Rodzice mają to do siebie, że (...) zawsze będą się o was martwić" - powiedział.

Jak jednocześnie zauważył, "są takie chwile, kiedy dzieci muszą zostać same - same zmierzyć się z wyzwaniami, zagrożeniami; są takie chwile, kiedy rodzice nie mogą wam towarzyszyć (...) i właśnie na takie chwile przygotowaliśmy program związany z poprawą waszego bezpieczeństwa na polskich drogach" - podkreślił Ziobro. Dodał, że "bezpiecznie to znaczy widocznie - ktoś, kto jest widoczny na drodze, jest dużo bardziej bezpieczny".

Ziobro wyjaśnił, że w ramach programu "Bezpieczna droga" przeznaczone zostaną pieniądze na to "aby zdarzeń, które mają miejsce na polskich drogach było jak najmniej". "Dlatego dzisiaj wręczone zostaną kamizelki odblaskowe, które mają służyć temu, byście byli bardziej widoczni, czyli bardziej bezpieczni" - podkreślił minister. Jak poinformował, takie kamizelki dostarczone zostaną do końca tego roku do wszystkich szkół dla wszystkich dzieci. Dodał, że takie kamizelki dostanie "łącznie 3 mln dzieci, bo w Polsce zbyt wiele dzieci uczestniczy w kolizjach z udziałem samochodu". "Chcemy, żeby tych wydarzeń było dużo mniej - najlepiej, żeby w ogóle się nie zdarzały, ale możemy je ograniczyć, jeżeli będziecie bardziej widoczni" - zaznaczył.(


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama