Reklama

Polskie drogi

Dziewczyna spadła z motocykla. Motocyklista... "nie zauważył"

To miała być przyjemna przejażdżka motocyklem. Skończyło się pobytem w szpitali i poważnymi zarzutami.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w nocy 26 września. Około godziny 22.00 policjanci zostali poinformowani, że w miejscowości Kietlin w rowie leży młoda dziewczyna, która spadła z motocykla. 

Chwilę później zgłoszenie zostało potwierdzone. Medycy udzielający pomocy poszkodowanej zdecydowali, że ze względu na obrażenia ciała, liczne potłuczenia i złamania, musi być ona hospitalizowana. 

Będący na miejscu policjanci ustalili, że 20-letnia mieszkanka gminy Kodrąb jechała na motocyklu jako pasażerska. Kiedy prowadzący pojazd jej kolega gwałtownie przyspieszył i podniósł przednie koło do góry, dziewczyna spadła na asfalt. 

Reklama

Najbardziej szokuje jednak to, co wydarzyło się dalej. Otóż "kolega" dziewczyny... odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy swojej znajomej. 

20-latka powiedziała policjantom, że to miała być tylko przyjemna przejażdżka z kolegą... Dziewczyna była trzeźwa. 

Policjanci pozyskali  dane sprawcy tego zdarzenia i wielokrotnie próbowali nawiązać z nim kontakt. Jednak dopiero 27 września br. poszukiwany przez policjantów 24-letni mieszkaniec gminy Radomsko stawił się w komendzie, od razu ze swoim pełnomocnikiem. 

Mężczyzna został przesłuchany i uprzedzony o odpowiedzialności karnej za swoje niewłaściwe zachowanie. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że... nie zauważył jak jego koleżanka spadła z motocykla! 

Dodatkowo, okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. 

Akta postępowania zostaną przekazane do sądu, który zadecyduje o wiarygodności zeznań oraz o karze dla nieodpowiedzialnego 24-latka. Za takie zachowanie grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że obowiązek udzielenia pomocy ofierze wypadku wynika nie tylko z przepisów karnych ale także ze zdrowego rozsądku i zasad moralnych! Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że udzieleniem pomocy jest już zabezpieczenie miejsca wypadku i wezwanie służb ratunkowych. 

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: motocyklista | dramatyczny wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje