Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

"Pomogli" pijanemu kierowcy

Policjanci z Szamotuł chcieli pomóc kierowcy, którego auto wjechało do rowu. Mężczyzna otrzymał pomoc, choć nie taką o jaką mu chodziło; został zatrzymany za kierowanie po pijanemu i kradzież paliwa.

Jak poinformował Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji, do zdarzenia doszło w Szamotułach. Osobowy rover wpadł tam w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu.

Reklama

Kierowcy nic się nie stało, wysiadł z samochodu i poszedł na pobliską stację benzynową, by szukać pomocy. Tam zwrócił się do dwóch mężczyzn, którzy siedzieli w samochodzie. Zgodzili się podjechać z nim na miejsce kolizji, ale tam stwierdzili, że nie są w stanie wyciągnąć auta z rowu. Przy okazji wyczuli jednak od kierowcy feralnego rovera zapach alkoholu - relacjonowała Piecuch.

"Pomocnicy okazali się patrolem policjantów w cywilu" - dodała policjantka. Funkcjonariusze poprosili kierowcę o wyjaśnienie całej sytuacji. Dwudziestokilkuletni mieszkaniec Szamotuł tłumaczył, że auto nie jest jego, on nim nie kierował i nie ma z nim nic wspólnego. Został więc zatrzymany i przeszukany, znaleziono przy nim kluczyki od pojazdu.

Samochód trafił na policyjny parking, natomiast mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu. Był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce okazało się też, że kierowca rovera dokonał w ostatnim czasie kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Szamotułach.

Zatrzymanemu mężczyźnie zarzucono kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzież paliwa; grozi mu do trzech lat więzienia. Był już notowany wcześniej przez policję.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | kradzież paliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje