Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Policyjna akcja "Trzeźwa autostrada" na A4

Pijany kierowca nie przejedzie dziś autostradą A4. Od wczesnych godzin rannych przy punkcie poboru opłat w Krakowie- Balicach trwa policyjna akcja "Trzeźwa autostrada".

Na zawartość alkoholu we krwi badany jest każdy kierowca wjeżdżający na autostradę i wyjeżdżający z płatnego odcinka Kraków-Katowice. To pierwsza akcja drogówki na taką skalę.

Kierowcy stojący w kolejkach do bramek badani są przez ponad 40 policjantów od 5- tej rano. Każdy z kierowców musi dmuchnąć w specjalny tester trzeźwości. Gdy na urządzeniu zapali się czerwona lampka musi przejechać na jeden z dwóch polskich parkingów - tam policjanci badają kierowców normalnymi alkomatami. Pierwsze efekty akcji widać.

- Tylko na początku kontroli zatrzymanych zostało pięciu pijanych kierujących - mówi IAR Joanna Biel - Radwańska z małopolskiej drogówki - Zatrważające jest to, że w jednym przypadku zatrzymaliśmy kierowcę tira, który miał ponad promil alkoholu we krwi.

Reklama

Policyjna akcja trwa nie tylko przy punktach poboru opłat.. Kontrole trzeźwości prowadzone są na samej autostradzie oraz na drogach dojazdowych. Policyjna akcja potrwa do popołudnia. Kierowcy jadący autostradą oprócz kontroli trzeźwości muszą przygotować się na korki przy punktach poboru opłat.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy