Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Kierowca ciężarówki zasnął podczas jazdy autostradą. Tak był pijany...

​Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Koszalina, który zasnął za kierownicą ciężarówki. 43-latek kierował zestawem ciężarowym, który ważył kilkanaście ton i jechał autostradą A4.

Jeden z kierowców podróżujących strzeleckim odcinkiem autostrady A4, zauważył kierowcę samochodu ciężarowego, który zasypiał za kierownicą. W pewnym momencie ciężarówka zatrzymała się na pasie ruchu. Zaniepokojony kierowca zawiadomił o tym zdarzeniu policjantów.

Patrol ruchu drogowego po przyjeździe na miejsce nie miał już wątpliwości, że nie kłopoty ze zdrowiem były przyczyną zachowania kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 43-latka dało wynik blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez koszalińską prokuraturę.

Reklama

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi Koszalina prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sadowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijany kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje