Reklama

Fotoradary

22 tysięcy przekroczeń prędkości na drodze S8 w Warszawa

Odcinkowy pomiar prędkości na drodze S8 w Warszawie od uruchomienia w listopadzie ubiegłego roku zarejestrował ponad 22 tysiące przekroczeń prędkości.

Poinformowała om tym rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

Odcinkowy pomiar prędkości na warszawskim odcinku trasy S8 został przełączony w tryb rejestracji 23 listopada. Od tego momentu kontrole prowadzone są pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie, a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód, a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. "Pomiary są prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8" - poinformowała rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Odcinki pomiarowe są odpowiednio oznakowane.

Ponad połowa naruszeń jest niewielka

"Urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości na wszystkich kontrolowanych na S8 odcinkach, od momentu uruchomienia do 17 stycznia 2022 r. zarejestrowały 22 199 przypadków niestosowania się przez kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na odcinku Warszawa Zachód - Blizne Łaszczyńskiego 6712 przypadków, w przeciwnym kierunku 6163. Na odcinku Warszawa - Marki 3886, natomiast w przeciwnym kierunku 5438" - podała.

Reklama

Rzeczniczka GITD wskazała, że na obu odcinkach S8 kierujący najczęściej przekraczają prędkość w najniższym progu - od 11 do 20 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Jest to 53 proc. wszystkich zarejestrowanych naruszeń. "Urządzenia zarejestrowały 178 przypadków przekroczenia prędkości o co najmniej 50 km/h więcej niż obowiązujące ograniczenia prędkości" - zaznaczyła.

Rekordzista jechał 187 km/h

"Niechlubnym rekordzistą jest kierowca, który 26 listopada ubiegłego roku na odcinku Warszawa Zachód - Blizne Łaszczyńskiego przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h, jechał z prędkością 187 km/h" - przekazała. Dodała przy tym, że do właścicieli pojazdów skierowano 11,8 tys. wezwań.

O rozpoczęciu kontroli na warszawskim odcinku S8 informowała w połowie listopada rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. "Działa już odcinkowy pomiar prędkości na +warszawskiej+ S8. Zgodnie ze stałą organizacją ruchu na tych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h dla samochodów osobowych i do 80 km/h dla ciężarowych" - informowała wtedy rzeczniczka.

W sumie zainstalowanych zostało 30 kamer. Na podstawie czasów wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość.

Montaż urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości na trasie S8 kosztował blisko 4 mln zł.

Oprac. Mirosław Domagała

***

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy