Reklama

Budowa autostrad

Wkrótce budowa drogi S74 w Kielcach. Powstanie w wykopie i tunelach

Drogowcy przystępują do analizy ofert złożonych w przetargu na wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S74 przez Kielce. Zainteresowanych budową jest dziewięć firm.

Odcinek drogi ekspresowej S74, o długości około pięciu kilometrów, ma połączyć węzeł Kielce-Zachód na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S7 z węzłem Bocianek wybudowanym w ramach S74 Kielce-Cedzyna. Inwestycja ma zapewnić pełne oddzielenie ruchu tranzytowego od lokalnego dzięki przeprowadzeniu ciągu głównego S74 na przeważającym odcinku w wykopie.

Budowa S74 w Kielcach. Ceny od 713 mln do 1,5 mld zł

Jak poinformowała w komunikacie GDDKiA w Kielcach, zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji blisko 740 mln złotych. Najtańszą ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia. Usługę wyceniono na 713,4 mln zł. To jedyna oferta, która mieści się w założonym przez inwestora budżecie. 

Reklama

W sumie złożono dziewięć ofert, najdroższa opiewa na 1,5 mld zł.

Wszyscy wykonawcy zaoferowali realizację inwestycji w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem trzymiesięcznych okresów zimowych w czasie robót budowlanych. GDDKiA poinformowała, że komisja przetargowa przystąpi teraz do analizy ofert.

Droga poprowadzona w wykopie i tunelami

Realizacja odcinka drogi ekspresowej S74 na terenie Kielc ma poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżujących tranzytem, jednocześnie rozwiązując problemy komunikacji lokalnej. W ramach prac powstaną m.in. dwa tunele drogowe. Dla ruchu lokalnego zachowane zostaną wszystkie dotychczasowe połączenia komunikacyjne na osi północ-południe, z uwzględnieniem ruchu pieszego.

Lokalne skrzyżowania usytuowane będą nad trasą ekspresową, w przeważającej części na dotychczasowym poziomie. W ramach inwestycji planowana jest budowa dwóch węzłów drogowych (Hubalczyków, Zagnańska) i dwóch tuneli. Dłuższy z nich, około półkilometrowy, planowany jest na odcinku sąsiadującym z zabudową osiedlową między ulicami Klonową a Warszawską. Planowana jest również m.in. budowa wiaduktu nad S74 w ciągu ulicy Transportowców i ronda nad tunelem pod ulicą Olszewskiego. Wzdłuż odcinka drogi ekspresowej wybudowana zostanie też droga rowerowa. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: budowa dróg | droga S74

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy